YZ
Soru Sahibi
6 Kasım 2015 09:57

Doğuştan Fibula yokluğu

Hocam merhaba. 15 haftalık hamileyim, erkek Bebek ve dün bebeğin sağ ayağında fibulayı eksik, tibianın dışa dönük büyüdüğünü farkettiler. Sol bacak normal ve daha uzun. Femur şu an için ikisi aynı dediler. İlk oğlumda hiç bi sorun yok. Bu sporadik bi durum dedi bir Prof. Şimdi hocam bu çocuk doğar doğmaz tedaviye başlasak, ne gerekiyorsa yapsak. Bu çocuk hiç bir zaman yürüyemez mi? Yürüse bile çok mu sorunlu yürür. Normal, sorunsuz yürüme ihtimali var mı? Ekstra bi tavsiyeniz var mı, iki bacağı eşitleme tıbben mümkün mü? Yani sizce çok vahim bi durumla mı karşı karşıyayız. Vakit ayırdığınız için çok teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mustafa Anter
Ortopedi ve Travmatoloji

doğumdan sonra bakmak lazım.tetkikler sonucu çocuk büyüdükçe bir dizi ameliyat geçirmesi gerekebilir.saygılarımla.Dr.Mustafa Anter

19 Kasım 2015 16:46