ÇS
Soru Sahibi
8 Şubat 2017 10:20

doğum ve kilo

hocam merhaba; 10 ay once sezeryanla doğum yaptım.20 kg aldığım gebelik sonrası 15 kg verdim.ancak ben hiç adet görmedim..adet ile kilo verememenin ilişkisi var mıdır? annem de benim gibi yaşarmış gebelik ve doğum sonrasını adet sonrası hızlı kilo verirmiş.ama tıbbi açıdan merak ettim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Cem Kızılaslan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Şeyma hanım merhabalar. Doğum sonrası dönemde düzenli olarak emziriyorsanız adet görememeniz normaldir. Hızlı kilo vermek hormonal açıdan adet düzensizlikleri yapabilir. Bu nedenle bir muayene olmanızda fayda var.

10 Şubat 2017 08:47