ÖD
Soru Sahibi
21 Temmuz 2017 08:53

ÇOK ACİL CEVAPLAR MISINIZ ?

Merhaba hocam en son adet tarihim 26/06/2017 ve çok az kahve lekelenme geldi sonrasında adetim kesildi birkaç gün sonra tekrar kanama geldi ve kesildim sorum şu ki çok baş dönmesi ve mide bulanmasından dolayı daha hastalığıma 1 hafta varken 17/07/2017 tarinde kan testi yaptırdım özel hastanede sonuç 28.30 çıktı doktor hamilelik gözüküyor ama 2 gün sonra tekrar yaptır dedi ve 19/07/2017 tarihinde sağlık ocağında tekrardan kan testi yaptırdım orada da 6.30 çıktı sonucum doktor hamilelik gözüküyor ama değerler düşmüş görünüyor dedi 2 gün sonra tekrar yaptıralım dedi ve ben o günün akşamına gittiğim özel hastanede tekrar yaptırdım 18.88 çıktı bir şey anlamadım hamile miyim değil miyim değerlerim neden düşmüştür dış gebelik yada sağlıksız hamilelik mi yaşıyorum acaba acil cevaplar mısınız ? hamileysem de kaç günlük hamileyim ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Cem Kızılaslan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Demet hanım merhabalar. İlk gebelik testiniz pozitif olması gebelik mevcut oldugunu gösterir ancak bu değerlerde rahim içi bir gebelik mi yoksa dış gebelik mi olup olmadıgına karar vermek çok zor. Ancak sonraki testlerde düşüş olması sağlıklı bir gebelik olmadıgını göstermektedir. Bu tarz durumlarda genelde kimyasal gebelik dediğimiz tabiri kullanırız. Tekrar muayene edip rahim iç kısmı değerlendirilip gebelik testinin negatif oldugunun görülmesi gerekmektedir. Çok geçmiş olsun.

24 Temmuz 2017 07:52