ÇK
Soru Sahibi
16 Haziran 2017 00:11

Doğum sonrası kanama

Hocam merhaba. Eşim 16 gün önce sezaryen ile doğum yaptı. Doğumdan 9 gün sonra aşırı pıhtılı kanamayla hastaneye müracaat ettik. Kürtaj yapıldı vakumla pıhtı temizlendi. Taze donmuş plazma verildi. 1 gece sonunda taburcu edildik. Eşim adına çok endişeleniyorum. Zira dünkü kontrolümüzde yine içeride kan pıhtılaşması olduğu söylendi. Aşırı kanama olursa tekrar acilen hastaneye müracaat etmemiz gerektiği belirtildi. 4.tüp bebek denememizde çocuk sahibi olduk ama eşim adına endişeleniyorum. Bu durum hayati bir tehlike arz edecek kadar önemli boyutlara ulaşır mı? Görmeden, muayene etmeden bunları size sormam çok doğru değil biliyorum ama en azından ne yapabileceğim konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorum. Saygılarımla...

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Uzay Yıldırım
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kayhan bey, geçmiş olsun. Muayene etmeden ne desem boş ama aşırı kanamalı durumları önemseyerek hastaneye başvurmanız en doğrusu olur.

16 Haziran 2017 07:07