KD
Soru Sahibi
3 Ağustos 2016 23:56

Doğum kontrol hapı kullanmak istemiyorum

ben 17 yaşından beri doğum kontrol haplarıyla kist tedavisi görüyorum. ama doğum kontrol hapının vücudumuza çok zararı var kısırlık gibi ben sivilcelerim için kullanıyorum doğum kontrol haplarını doktora gidip tahlil yapınca hormonların normal değerde diyip hapı bıraktırıyor. fakat 2. ayda tekrar sivilcelenme çenemde kıllanma oluyo. ben bu hormon düzensziliğimi maca kökü ( hormonları düzenleyen iyi bir bitki ) veya hayıt tohumu gibi doğal yöntemler kulllanarak giderebilir miyim ? eğer giderebilirsem adet zamanımda mı başlamalı mıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Selim Şenöz
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Hayır. Anlattiginiz kadarı ile sizin için en iyi yöntem doğum kontrol hapı. Devam ediniz. Bitki ilacları zararlı bile olabilir

6 Ağustos 2016 20:50