KA
Soru Sahibi
8 Aralık 2020 01:38

Doğru ilaç mg alımı ne olmalı

Emel hanım merhabalar ve iyi çalışmalar. Bir sorum olacaktı? OKB sorunumdan dolayı doktorum lustral 50 mg yazdı, ilk 4 gün yarım, sonra tam kullan dedi. Bir okb hastası olarak duyduğum herhangibir bilgiyi doğru veya yanlış kafaya takıyorum. Kaynaklarına güvenmediğim bir kaç yerde, insanların kilosuna göre ilaç dozu ayarlanmalı diye birşey duydum. Ben 190 cm yüksekliğinde 80 kg ağırlığındayım. Bu duyduğum bilgi doğru ise 50 mg tam anlamıyla bana yarama olasılığı nedir? Eğer böyle bir durum (söz konusu değil ise) ilaç hakkında pek fazla birşey demeye gerek kalmıyor.. Esenlikler dilerim..

1 cevap
Cevaplar (1)

Öncelikle geçmiş olsun. OKB de lustral doz aralığı *** *** ** mg/gün. Tedavi etkisi için ortalama 4-6 hafta gerekli . Ruhsal değerlendirmelerde bireyin tedavi yanıtına göre doz arttırılmasına karar verilebilir. Tedaviye 25 mg/gün olarak başlanır, 50 mg/gün ile devam edilir, 2-4 hafta arasındaki ruhsal değerlendirmenize göre; doz düzenlenmesi yapılır, aynı dozda devam edilebilir, arttırılabilir, tedavi yanıtına göre değerlendirilir!! Boy ve kilo değerlerine göre doz planlaması yapılmıyor. Tekrar geçmiş olsun.

11 Aralık 2020 00:07