YH
Soru Sahibi
29 Mart 2021 15:42

dizimdeki hareket kısıtlaması

HOCAM MERHABA.LUTFEN YARDIMCI OLUN.16 AY ONCE ON CAPRAZ BAG AMELIYATI OLDUM.DIZIMDE KISITLAMALAR GECMEDI KASLAR ZAYIF GUCSUZ VS DENİLDİ.SPOR SALONUNDA HAFTADA 4 GUN BACAK GUCLENDIRME HAREKETLERI YAPIYORUM.AMA HALA DIZIMDE HAREKET KISITLAMASI VAR.BOSLUGA DUSERMIS GİBİ OLUYOR.KOS DESENİZ KOSAMAM.NEDIR ACABA SORUN LUTFEN YARDIMCI OLUNN

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Taner Aydın
Spor Hekimliği

Öncelikle geçmiş olsun diliyorum ön çapraz bağ yaralanmaları ve ameliyatları ameliyat sonrasındaki Rehabilitasyon süreci uzun ve sıkıntılı bir süreçtir gerçekten ve ilgilenmek gerekir kişinin de bunu bilinçli bir şekilde yapması lazım Dolayısıyla Rehabilitasyon süresi içerisinde değerlendirmekle gerekiyor Eğer bizim böyle boşa doğru gitmesi ve öyle bir his söz konusuysa ön çapraz bağ gerginliği yeterli olmayabilir Eğer bu Taze bir his varsa ameliyat olmamış kişilerde biraz kopmuş anlamına gelebilir dolayısı ile iyi bir program program Alman önemli uyduk arka Grup kaslarını kuvvetlendirme yeni istiyorum Bu da önemli Geçmiş olsun diliyorum

3 Mayıs 2021 12:20