BD
Soru Sahibi
5 Ekim 2020 12:01

Diyet ve çikolata

Merhaba Hasime hanım . Daha önce diyet yapmış biri olarak merak ettiğim bir soru var. Araştırdığım kadarıyla günlük kalori ihtiyacınızın altında kalori alırsanız kilo verirsiniz deniyor. Peki ben yemeği azaltıp örnek veriyorum her gün çikolata yediğimde kalori ihtiyacımın altında kalırsam kilo verebilir miyim?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Vücut ağırlığı üzerinde birçok faktörün etkisi var, yalnızca kalori açığı oluşturarak kilo verilebilir de, verilmeyebilir de. Tek başına diyet faktörü incelendiğinde, besinlerin yalnızca kalorilerinin değil, içeriğinin de vücut ağırlığı üzerinde etkili olduğu raporlanmış. Özellikle doymuş yağ ve saf şeker içeriği yüksek olan bir besini her gün tüketmemekte fayda var, uzun dönemde dokularını duyarlılığını azaltarak kilo alımına ve insülin direncine yol açabilirler. Sağlıklı günler dilerim :)

5 Ekim 2020 16:09