aa
Soru Sahibi
5 Haziran 2018 03:03

Dışkılamada değişiklik

İyi günler 20 yaşındayım 2 yıldır ibs hastalığım var. Bir buçuk yıldır kabız ağırlıklı geçerken son 5 6 aydır ne zaman yemek yesem acil tuvalet ihtiyacım oluyor dışkılama günde 2 3 kez pelte ve bazen mukuslu oluyor dışkıyı tam boşaltamama hissi var midemde aşırı gaz oluyor ve bu midemi bulandırıyor tuvaletim gelince karnimin sol tarafina agrilar giriyor bu 5 ay içerisinde pek çok kez gaita ve kan tahlilleri verdim herşey normal çıktı kolonoskopi yapılmadı ancak rektal tuşe yapıldı ve bir sorun olmadığı ancak dışkıda mukus olduğu için çölyak vb. Hastalıklar olabileceği söylendi boyle bir sey söz konusu olabilir mi kolonoskopi önerir misiniz? Son olarak anannem 80yaşında kolon kanserinden vefat etti genetik yatkınlık olabilir mi bende bağırsak kanseri gibi bir durum olsa rektal tuşe de belli olur muydu?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Serab Arslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Kolonoskopi endişelerinizi giderirEsas olarak İBS gibi görünüyor

5 Haziran 2018 08:29
Prof. Dr. Serab Arslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Kolonoskopi endişelerinizi giderirEsas olarak İBS gibi görünüyor

5 Haziran 2018 08:30
aa
Soru Sahibi

tekrardan iyi günler son 3 gündür ishalden kabıza dönüş var keçi pisliği şeklinde oluyor ve bazen sadece mukus geliyor ve dışkının rengi siyah değil ama koyu kahverengi herhangi bi tetkik yaptırmama gerek var mı

10 Haziran 2018 01:54
Prof. Dr. Serab Arslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Hayır Hastalığınız tipik İBS psikolojik durumunuzu gözden geçirin

10 Haziran 2018 09:31