İE
Soru Sahibi
24 Mart 2016 00:22

Dişin uyusmamasi ve sonrasındaki baş ağrısı

bir hafta önce dis çekimi için doktorum sağ alt çeneme anestezi yapmak için iğne yaptı ancak.disim uyuşmadi, daha sonra ikinci iğne yaptı yine uyusmadi. Disim dışında dudagimin yarısında ve yanagimda uyuşma oldu ve başımın arka kisminda. Dis çekimi yapamadım çünkü 3. iğne yapılmaması gerekiyormuş. Ertesi gün tekrar gittim aynı şeyler oldu. Disim iltihapliydi ve ilaç tedavisi yapmıştık öncesinde. Gargara ve Amoklavin ilaçla. Ancak disimi cekemedigimiz gibi , başımın arka kisminda ve boynumda ağrılar oluştu. Başımı bir süre sabit tutamadım ve gözlerimde hafif karartilar ve yorğunluk hissettim. Nöroloji uzmanına gittim ve tomografi çektirdim bir problem çıkmadı. Ancak başımda ağrılar ara ara devam ediyor ve karincalanma mevcut. Bunlar anastezi komplikasyonu olabilir mi? Dış çekimlerinde uyusmama gibi bir durum bu şekilde olması normal midir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Belirttiğiniz şekilde lokal anesteziye bağlı sinir zedelenmesi sorunu oluşmaz. Karşımıza alt çene uyuşukluğu şeklinde çıkar. Dişin uyuşmamasına gelince, uzun süreli çürüklü dişlerde lokal anestezi başarısızlık gösterebilir. Dişin dışında her yerde uyuşukluk meydana gelebilir. Bu durumda hekiminizin açıklamaları gayet iyi. Saygılarımla...

24 Mart 2016 03:14
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Belirttiğiniz şekilde lokal anesteziye bağlı sinir zedelenmesi sorunu oluşmaz. Karşımıza alt çene uyuşukluğu şeklinde çıkar. Dişin uyuşmamasına gelince, uzun süreli çürüklü dişlerde lokal anestezi başarısızlık gösterebilir. Dişin dışında her yerde uyuşukluk meydana gelebilir. Bu durumda hekiminizin açıklamaları gayet iyi. Saygılarımla...

24 Mart 2016 03:14