YF
Soru Sahibi
27 Nisan 2016 13:26

Diş temizligi

Merhaba hocam benim dişlerim çok aşırı diş taşı oluşturuyor temizliyorum ama yine diş taşı doluyor sanki baştan başa siyah bir iple dikmişler ozellikle içerden, bunun için fakülteye gittim ama bilgi vermediler belki aşındırmışsın diyorlar çozumu ise yok dediler,dişlerimi en az 3-4 dakka fırçalıyorum bilinçli şekilde,bu taşlar oluşmaması için ne onerirsiniz hocam,

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba dişlerinizi çok düzenli fırçaladığınız halde nadiren bu tür diş taşları birikebiliyor , öncelikle düzenli ve doğru fırçaladığınızdan emin olmalısınız , fakat yinede birikmesinin bazı yapısal sebebleri olabilir tükrüğün yapısı , tükrük bezlerinin lokalizasyonu gibi; yada bazen çok sık temizlettiyseniz diş minelerinde çizikler oluşmuş olabilir , özellikle dişlerinizi temizlettikten sonraki 6 ay içinde çok daha dikkatli ve ayrıntılı fırçalamanız gerekmektedir .

12 Mayıs 2016 12:55
YF
Soru Sahibi

Hocam tukuruk yapısı veya tukuruk pezinden dolayı diş taşı oluşuyorsa çaresi varmı hocam?

22 Mayıs 2016 18:21

Malesef yok düzenli temizlenip diş talı birikimini ortadan kalfırnak tek çare , eğer orada bırakılırsa dişeti çekilmesi devsm eder!..

23 Mayıs 2016 16:02