ET
Soru Sahibi
7 Aralık 2015 19:17

Diş tasi ve diş eti cekilmesi

Alt dişlerimde ciddi oranda dış tasi var dişçi korkum yüzünden dişçiye gidemedim ama artik temizletmek istiyorum fakat dış tasini temizleyince dış etim çok aşağıda kalacak bu yüzden korkuyorum bu sebeple diste bir sallanma olurmu ve diş eti tekrar eski yerine gelirmi yada dış eti çekilmesi için bir tedavi var mi cevabınız için şimdiden tesekur ederim ...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Diştaşı carlığı hem dişetleriniz gem de dişinizi çepeçevre saran kemik dokusu için bir problemdir. Var olduğu sürece sizin genel sağlığınıza zarar vermesinin yanı sıra dişetlerinizde iltigühaba ce alveol kemiği dediğimiz dişi çepeçevre saran kemik dokusunda da yıkıma neden olur. Elbette ki, bu güne kadar durmasının neden olduğu yıkımlar, diştaşınız temizlendiğinde açığa çıkacaktır. Üzülerek söylemek gerekir ki, bunun yerine konması da pek söz konusu değildir. Dişlerinizde sallanmaya neden olacak kadar yıkıma neden olup olmadığı bir panoramik film alınarak belirlenebilir. Saygılarımla...

7 Aralık 2015 21:11