22 Nisan 2014 03:07

diş soketi

Hocam merhabalar,dişim apse yapmıştı antıbıyotık kullandım fakat çekim için 7-8 ay sonra gidip kronık apseli sağ üst azı dişimi 7 hafta önce çekitrdim.Çekim sırasında sıkıntı olmadı.Çekimden 7 hafta süre geçti şuan diş soketinin içi kırmızı şekilde.Ancak en ufak ağrı acı sızı koku acı tat yok defalarca kontrole gıttım rontgende çektırdım rontgendede bır problem lezyon felan çıkmadı.Doktorum normal oldugunu soyledı ama neden kırmızı buda benım kafama takılıyor.Muhtemel nedenler neler olabılır hocam sımdıden tesekkuru borc bılır ıyı calısmalar dılerım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Serdal Veske
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

bu durum cekım soketınızzın enfekte olmasından dolayı veya ılglı dışınızın sınus ıle yakın alakalı olmasından ve maksıller sınusunuzun perfore olmasından kaynaklanabılır. eger sınusunuzde perforasyon yok ıse o bolgenın kürete edılmesı sorununuzu çözer. bulunduğunuz yerde bır cene cerrahına başvurur ısenız soununuzu tedavı edecegını düşünüyorum. gecmıs olsun.

22 Nisan 2014 10:30