ÇS
Soru Sahibi
18 Şubat 2022 01:10

Diş sıkma ve gıcırdatma

Hocam 8 yaşında 2.sınıfa giden kızım var.Gece uykusunda dış gıcırdatıyor ve beni endişelendiriyor..Reflüye baglimi yoksa psikolojik mi ayırt edemiyorum..Çene eklemi ne zarar verecek ve baş ağrısı oluşacak diye üzüntülü.Bu konuda yol gösterirseniz çok sevinirim.Cevabiniz için simdiden teşekkür ederim...

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mihriban Keleş
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhaba. Genelde sadece diş gıcırdatma psikolojik olarak görmüyoruz. Diş hekiminin verdiği aparat ile bu dönem geçirilebilir. Altta yatan kaygı bozukluğu varsa bu diş gıcırdatma şikayetini artırabilir. Bu nedenle genel bir muayene için bir kez çocuk psikiyatrisinin girmesinde fayda var. İyi günler.

21 Şubat 2022 17:51