KM
Soru Sahibi
15 Ağustos 2020 08:51

Diş protezi yutmak

Merhaba hocam 3lu dış kaplamasını sabah kalktığımda yutmus olduğumu farkettim. kusma veya dışkı yoluyla atılabilir mi? Su andan itibaren ne tamam gerekir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Cihan Şadi Uğurel
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

3 üyeli köprü protezleri büyüklükleri itibariyle sindirim sistemi ve gaita yoluyla vücuttan çıkabilmektedir. Dışkılama sıklığınıza göre 2 gün içerisinde gaitada köprü protezinizi bulamazsanız bir iç hastalıkları - gastrointestinal sistem uzmanına başvurmanız gerekir.

15 Ağustos 2020 09:45