KI
Soru Sahibi
24 Mayıs 2017 00:26

Dis protez

Hocam iyi aksamlar bi sorum olacaktı. Benm dislerime iki guc once kopru yapildi. Kopruyu yapan doktor altlarini acik birakiyorum o zaman koku yapmaz diye koprunun altini azicik acti. Hocam bu ilerde alttaki dişin hava alip curumesine neden olur mu ?dislerime kanal tedavisi yapılmadı

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Asude Yılmaz
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba...Hekiminiz; protezinizin dişsiz boşluğa rastlayan kısmının, diş etinize tam oturması halinde altının temizlenemeyeceği endişesiyle, o kısımda diş etiyle teması kaldırmış anladığım kadarıyla, ki bu doğru bir yaklaşım, köprüyü taşıyan(ön ve arkadaki) dişlerinizin üzerine gelen kaplamalar ile o kısımdaki temassızlık birbirinden bağımsız, endişelenmeyin, siz hekiminizin önerdiği şekilde ağız bakımınızı ve protezli bölgenin bakımını yaptığınız, 6 ayda bir düzenli kontrolünüzü yaptırdığınız sürece sorun çıkmayacaktır.Geçmiş olsun...

24 Mayıs 2017 08:42