TM
Soru Sahibi
14 Kasım 2018 20:05

Diş kökü erimesi

Merhaba. Alt ve üst çenedeki ön dişlerimin dördünde kök erimesi var. Diş gıcırdatma alışkanlığım var çocukluğumdan beri ama lise sonda şiddetlenmeye başladı 4yıl oldu ve o zamanlar dişteli tedavisi de görüyordum. Her gece plak kullanıyorum ama plaklarım zamanlar kırılıyor gıcırdatmaktan. Son zamanlarda dişlerimi hassas hissediyorum ve sabahlarıda hafif oynama oluyor bazen. Önerebileceğiniz çözüm yöntemi var mı, neler yapılabilir, aşağı yukarı ne kadar süre dayanabilir kendi dişlerim? Teşekkür ederim şimdiden.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Ayşe Gökçen Sargın Durakoğlu
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba. Öncelikle diş sıkma probleminizin çözülmesi lazım. Plağa ek olarak Botox yapılabilir. Ağız içi muayene ve radyograflarınız inceledikten sonra, dişlerde mölleme, splintleme ve hassasiyet tedavilerinden gerekli olanlar yapılarak mevcut durumunuzda düzelme sağlanabilir. Muayenene etmeden dişlerin prognozu hakkında net birşey söylemek doğru olmaz ama ne kadar erken başlanırsa tedavilerinize sizin için o kadar iyi olacaktır. Şimdiden geçmiş olsun.

14 Kasım 2018 23:55