ah
Soru Sahibi
15 Ağustos 2017 22:03

Dis kırılması

Hocam.iyi aksamlar 23 aylik bir kızım var 1 yaşından sonra disleri once tartar yapti daha sonra.dis.mineleri döküldü ve disleri kirilmaya basladi ust.disleri hep kırık tedavi gerekiyor mu sanırım anesteziyle oluyormus bir sakıncası var mi

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Burhan Hakan Oray
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhaba, anlattığınız kadarıyla kızınızda biberon çürüğü dediğimiz tablo oluşmuş. Etkeni ortadan kaldırıp, diş temizleme alışkanlığını da kazandırırsanız, yapılan tedaviler uzun süreli ve başarılı olur. Kızınızın yaşı küçük genel anestezi altında tedavi edilmesi daha uygun. Uzun senelerdir genel anestezi altında diş tedavisi yapıyorum, anestezi uzmanları tarafından değerlendirilen hastalara ameliyathane şartlarında müdahale edilirse bir sorun çıkmayacağını düşünüyorum. Geçmiş olsun.

16 Ağustos 2017 16:54