KE
Soru Sahibi
4 Şubat 2018 00:54

dış kesimi

Diş kesimi sonrası kesilen dişlerimizi rahatlıkla fırçalayabilir miyiz? Ve kesilen dişlerde sararma meydana geldi bu normal mi??Şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Sevinç Gezer
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

evet normal fırçalamanızı yapabilirsiniz.ancak kesilmiş diş üzerine geçici bir kaplama yapılmalıdır yoksa çok hassasiyet yapar. normal olarak fırçalayamaz , yemek yiyemez ve içemezsiniz ..... sararma kanal tedavisi yapılmış ise normaldir.yapılmamışsa normal değildir.

5 Şubat 2018 13:04