EA
Soru Sahibi
25 Eylül 2014 09:44

diş fırçalama alışkanlığı

merhabalar 3 yaşında bir kızım var bir türlü diş fırçalama alışkanlığı edindiremedik. oyunla fırçalamaya çalışıyorum ağzını bir kere açıyor bir daha açmıyor ön dişleri çok kötü lekelendi azı dişleride çürüyecek diye korkuyorum napmam gerekir ne tavsiye edersiniz??

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Berrin Bilgin
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar , Çabalamayı bırakmayın . Sadece siz fırçalamayın onun dişlerini, kendisinin de eline fırça verip fırçalamasına izin verin. Ona ' sen kendi dişini fırçalarken, ben de kendi dişlerimi temizlemeliyim ' diyebilirsiniz . Ilk zamanlar ısrarcı olmayın, çocuklar taklit etmeyi sever . Siz dişlerinizi fırçalarken çok eğleniyormuş gibi yapın ve yanınızda olsun . Ama bunları belli etmeden yapın . Saygılarımla , Dr. Dt. Berrin Bilgin

25 Eylül 2014 16:05