AG
Soru Sahibi
3 Şubat 2017 13:56

Dıs etı sısme kızarma agız kokusu

Merhabalar benım 3 yasında bır oglum var yaklasık 1 hafta suren urtıkerı oldu alerjı ılacları kullandık gectı 2 gun sonra atesı cıktı ve takıben dıs etlerı kızardı şişti ve agız kokusu basladı dr.a goturcek durumum yok su anda acaba ben ne yapabılırım ılgınız ıcın sımdıden tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Berrin Bilgin
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun. Bahsettiğiniz belirtiler ( ateş , diş etlerinde şişme) bir enfeksiyon belirtisi . Ateşli hastalıklarda vücut direnci de düşer ve diş etleri de etkilenir . Ağız kokusu da enfeksiyona ve ağız hijyeni eksikliğine bağlı olabileceği gibi , mide rahatsızlıklarına ya da başka sistemik rahatsızlıklara bağlı gelişebilir . Ateş ve buna paralel gelişen yaygın dişeti problemlerinin teşhis ve tedavisinde çok yönlü değerlendirme gerebileceğinden, hastayı görmeden öneride bulunmam doğru olmayacaktır. Öncelikle aile hekiminize muayneye götürebilirsiniz . Saygılarımla

3 Şubat 2017 23:44