kd
Soru Sahibi
25 Şubat 2017 00:39

Diş eti kanaması

Doktor Bey 34 aylık oğlumun birkaç gündür üst diş etleri mora yakın koyu pembe ve dişleri yeni çıkar gibi ufaldı sanki şiş dişetinden sanırım fırçalamada ve normaldede birkaç kez kanama oldu ağız içinde ve dudağında aft denilen beyaz yaralardan vardı 1 haftadır ama verilen ilaçları sürdürmedi hala hafif devam ediyor aftlar ve ağız kokusu var çünkü hiç diş fırçalamıyor sürekli kalıntılar var kan hastalıklarında diş eti kanamasından bahsediliyor korktuk diş doktoruna gidicez ama sizce nedir durum?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Çocuğunuz olasılıkla bir ağız içi enfeksiyonu geçiriyor. Lütfen bir çocuk diş hekimine başvurunuz. Tedavi almaya çalışınız. Bu gurum çocuğunuzun beslenmesi oldukça etkiler. Tedavi edilmediği taktirde bir süre daha devam edecektir. Saygılarımla...

25 Şubat 2017 07:07