YA
Soru Sahibi
21 Nisan 2016 01:23

Diş eksikliği sorunu !

Hocam kolay gelsin. Ben iki hafta once sol alt 20lik dişin 2 yanındaki dişi çektirdim şuan orada boşluk var. Sizce o boşluk ileride çene yapısına zarar verir mi ? yada diğer dişlerin bosluga doğru kaymasına sebep olur mu ? Ne yapmaliyim ? ne yapmam gerekiyor ? Şimdiden çok teşekkürler hocam kolay gelsin.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Asude Yılmaz
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba...Öncelikle geçmiş olsun.Çektirmiş olduğunuz dişin yerine; çekim boşluğu, onun önündeki arkasındaki ve karşısındaki dişlerin durumu başta olmak üzere, genel bir muayene ile değerlendirilip, tek o bölgeye implant veya o yapılamaz ise, ön ve arka dişlerden destek alınıp köprü dediğimiz protez yapılması gerekir.Buna diş hekiminizin muayene sonucu bilgilendirmesi ile, birlikte karar verebilirsiniz.Aksi halde dişsiz kalan boşluk, zaman içinde bir çok probleme sebep olabilecektir.Sağlıklı günler...

21 Nisan 2016 12:40