ka
Soru Sahibi
5 Mayıs 2016 14:31

Diş dolgusu çürüyecek endişesi ile söktürmek?

1 ay önce ön iki dişimde mine aşınması, çukurluk ve hafif renk değişimi sebebi ile doktorumun önerisi ile beyaz kompozit dolgu yaptırdım. Ancak internette dolgularında çürüdüğü üzerine okuduklarım beni endişelendirdi. Sorum şu: 'Yapılan dolgularımı söktürsem ve yeni dolgu yaptırmasam ne olur? Eski hali ile kullanabilir miyim dişi sorun yaşamadan?'

1 cevap
Cevaplar (1)

Dolgular çürümez. Dolguların altındaki diş çürüyebilir. Ancak bunun tek nedeni temizliğin iyi yapılmamasıdır. Yani kendi dişlerinizde de dolgulu dişlerde de biriken gıdaları iyi temizleyemezseniz dişler çürür. Bence yapılmış işi bozmayın hijyeninize özen gösterin yeterli olur.

6 Mayıs 2016 10:00