ÇB
Soru Sahibi
9 Aralık 2020 11:29

Diş dişeti

Merhabalar hocam. Alt orta diş etinde tek diş de diş etinde çekile var diş kökünde ağrı hissediyorum. Tedirginim dişimi kaybetmek istemiyorum. Bunun için nasıl bir tedavi uygulanabilir ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Serap Şimşek
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Merhaba, ön bölge dişetlerinde çekilme ve buna bağlı hassasiyet sıkça rastlanan bir durum olup, çoğunlukla fırçalama alışkanlığından kaynaklanır. Tavsiyem öncelikle yumuşak bir fırça ile dişetinden dişe doğru süpürür gibi fırçalayarak çekilmenin ilerlememesini sağlamanızdır. Sonrasında bir diş hekimine muayene olup röntgen çektirirek ileriye yönelik tedavi aşamaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

9 Aralık 2020 21:26