KM
Soru Sahibi
24 Mart 2021 12:26

Diş çürüğü

Hocam merhaba bugün diş hekimine gittim dişimin yan yüzeyinde küçük siyah nokta şeklinde bişey vardı diş hekimim dolgu için küçük dedi peki ben bunun büyümesini nasıl engelleyebilirim yada bu çürük illaki büyüyecekmidir

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Turhan Didinen
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhabalar. Dişlerde başlangıç çürüklerimizin ilerlememesi için düzenli diş hekimi kontrolü ve iyi bir ağız hijyeni önemlidir. Özellikle aynı hekim tarafından muayene edilmesi sayesinde çürüğün seyri daha rahat anlaşılabilir ancak farklı bir hekim de muayene etse dolgu zamanı geldiğinde anlayacaktır.

24 Mart 2021 16:52