KK
Soru Sahibi
27 Temmuz 2014 13:47

Diş çürüğü

Sayın Doktor,Ben 46 yaşında bir bayanım.Sol Alt çene,en arka'daki(sanırım azı diş'i oluyor)dişim 27 sene önce dolgu yapılmıştı(gri dolgu)eskiyince diş hastanesine gittim.2 sene önce beyaz dolgu yapıldı,bu diş'im ortası çok oyuk,çürük bir diş.Fakat yapıldığından beri diş'imde hassasiyet var,sıcak soğuk yiyecekler dışında da.Fakat ağrı hiç yok.Dolgumun iyi yapıldığını söylediler.Sizce bu diş'e ne yapılması gerekir? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Dt. Hakan Bilhan
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Derin dolgularda bu şikayet olabilmektedir. Kestirme yol kanal tedavisi yapılmasıdır. Bu şikayetiniz kalmaz. Diğer yol dolgunun çıkarılıp yerine kalzinollü bir geçici dolgu konulmasıdır ve 3 hafta beklenmesidir. Eğer başarılı olursa tekrar beyaz dolguyla kapatılır. Saygılarımla

28 Temmuz 2014 21:34