ÜN
Soru Sahibi
23 Kasım 2017 16:18

Diş ağrısııı

Merhaba. Ben 5 aylık hamileyim şuan dişimde büyük bir ağrı var doktora gittim antibiyotik verdiler bitirdim fakat dişim hava aldığı için ağrısı dvm ediyor. Benim size sorum doğuma kadar geçici dolgu yaptırsam bebeğe bir zararı olur mu acaba.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Sadi Memiş
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Öncelikle geçmiş olsun. Gebelik dönemini üç aylık üç perioda ayırırsak diş tedavileri için en uygun olan dönem şu an sizinde içinde bulunduğunuz ikinci üç aylık perioddur. Diş hekiminizin jinekoloğunuz ile yapacağı konsültasyon neticesinde; tedavinizi ne şekilde yapabileceğine, hangi ilaçları tercih edebileceğine veya tedaviyi doğum sonrasına bırakıp bırakmaması gerektiğine karar vermesinde fayda var. Tekrar büyük geçmiş olsun.

23 Kasım 2017 17:09