ÖH
Soru Sahibi
17 Haziran 2019 10:59

Dil küçültme ameliyatı

Dili büyük olupta genelde ağzı açık ve dili dışarıda gezen down sendromlu 8 yaşında bir öğrencim var. Bu öğrencim için bu anlamda neler yapabiliriz. Dil küçültme operasyonu olur mu?Olursa nasıl ve ne zaman olur? Bu anlamda geniş bilgiye nasıl ulaşabiliriz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba,dil küçültme operasyonu yapıldığını hiç duymadım öyle bir operasyon yapılacağını sanmıyorum,bunun dışında yapabileceğiniz çalışmalar bellidir,dil dudak egzersizleri,motor becerileri geliştirmeye yönelik çalışmalar vb

17 Haziran 2019 12:07