GC
Soru Sahibi
31 Temmuz 2017 10:11

Dikis alindiktan sonra yanik gibi su toplama

Meniskus yirtigindan ameliyat oldum bacagim alçiya alindi 2 hafta sonra gidip dikislerimi aldirdim. Yara biraz fazla kaynamisti dikislerim alindiktan sonra 2 gun sonra sonkez pansuman yapilmam soylendi evde pansuman icin sargiyi actik ve yara nin etrafi su toplamisti bacagim iki hafta daha alcida kalacak ne yapmaliyim. Su toplamasi nasil gecer normalmi ??

2 cevap
Cevaplar (2)

Geçmiş olsun Caner Bey, Yara yerini görmek gerekir. Ama bunları patlatmayın. Enfeksiyon yok ise kendisi geçer. Alçı sürtüyorsa o bölgeye gazlı bez koyun. İyi günler

2 Ağustos 2017 15:38
GC
Soru Sahibi

Teşekkurler hocam bir sorumda daha olacak dikişli menisküs ameliyatlarinda bacagim yaklasik 1 ay alçıda kalacak alçi alindiktan sonra hemen yürüyebilirmiyim ?

2 Ağustos 2017 22:23

Selam Yürüyebilirsiniz. Ama yine de fizik tedavi almanız gerekiyor. İyi günler

3 Ağustos 2017 15:04