DK
Soru Sahibi
27 Temmuz 2014 00:40

Derin nefes alırken burnun sağ kanadında içeri çökme

Merhaba Serdar Bey, Mart ayında septum deviasyonu ve burnun sağ tarafındaki darlık nedeniyle ameliyat oldum. Septum düzeltildikten sonra içinden çıkarılan parça burnumun sağ kanadına dikildi. 2. ve 3. aylarda burnum düzelmiş gibiyken yaklaşık son 3 haftadır burnumdan nefes almada tekrar sorunlar yaşamaya başladım. Burun deliklerini tek tek kapatıp nefes almaya çalıştığımda, sol taraftan giren ve çıkan nefeste pek sıkıntı yokken sağ tarafta sıkıntı olduğunu fark ettim, sağ taraftan daha az nefes alıp verebiliyorum ve de daha fazla çaba sarf ediyor gibi hissediyorum . Ayrıca derin nefes alınca burnumun sağ tarafında içeri doğru çökme oluyor ve sağ burun deliği sol burun deliğine göre daha küçük. Tekrar muayene olmalı mıyım ve bunun çözümü yine ameliyattan mı geçiyor?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Serdar Baylançiçek
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

mutlaka tekrar muayene olun. muhtemelen bir sorun var. beraberinde estetik bir müdahale de yapılmışsa kontrol edilmesi şart

27 Temmuz 2014 11:30