çE
Soru Sahibi
13 Nisan 2021 16:14

Demir eksikligi

Hayirli günler sayın hocam periferik yayma sonucu Eritrositler Normokrom Normositer,Formul lökosit uyumlu,Atipik hücre izlenmedi.Trombositler hemogram uyumlu Ferritin:4.7 demir : 40 sdmsyn: 3 hmgram: 12.1 bu ne anlama geliyor??

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Kan demiri markerleri düşük ama formülde kırmızı kan hücrelerinin görünümü normal. Tabii bu şekilde bir kaç kan sonucuna bakarak bu bulgulara anlam yüklemek olanaksız. Sorunuzun doğru cevabı bu tetkikleri size yaptıran meslektaşımdadır. İyi günler

17 Nisan 2021 21:12