ML
Soru Sahibi
2 Eylül 2019 23:47

Çölyak olabilir mi

Doktor bey iyi günler ben 39 yaşında bayanım.9ay önce safra kesem alındı daha öncesinde mide rahatsızlığım vardı şişkinlik ağrı gaz 4-5 aydır günde bir defa yemek yedikten hemen sonra tuvalete gitme ihtiyacı hissediyorum ve ishal gibi oluyorum bazen bunu kabızlık takip ediyor ve genelde sarı renkli dışkı oluyor ameliyattan önce endoskopi yapılmıştı erezyon(-)ülser(-)lenfosit (++)metaplazi(-)displazi(-)atrofi(-)ödem(+++)eritrositler(++++)lokosit (-)lenfoid follikül (-) tanı olarak eritematöz gastrit,mide antrum,endoskopik biopsi yazılmış not olarak malignite ve displazi izlenmedi boyamada helikobakter like organizm negatif bulunmuştur yazıyor ameliyattan sonra 7 kilo verdim kan ve hormon testlerim normal aşırı stresli bir yapım var sorum şu benim mide sıkıntılarım tam olarak geçmedi ve bu sonuçlar ne ifade ediyor çölyak hastası olsam endoskopide çıkar mıydı Bana ne önerirsiniz

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Osman Şener
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

Geçmiş olsun Leyla hanım. Safra keseniz alındığı için, bu gibi rahatsızlıklarınızın olması zaten beklenen bir durum. Bir gastroenteroloji uzmanına gitmeniz uygun olur. Sağlıklı günler diliyorum.

3 Eylül 2019 11:53
ML
Soru Sahibi

Doktor bey iyi çalışmalar sağ karın bölgemde ağrıdan dolayı kolonoskopi yapıldı kolonoskopi raporumu yorumlarsanız sevinirim ben olumsuz olanları yazıyorum kolon tüm segmentlerinde ileri derecede dilate ve elonge izlendi.inen kolonda 6mm çapında polip izlendi.jumbo forsebsle eksize edildi.anal kanalda 2.derecede çok sayıda internal hemoroid pakeleri izlendi. tanı:inen kolonda adenomatöz polip? Kolonda dilatasyon ve elongasyon.internal hemoroid biyopsi raporuna daha çok var endişeliyim.lütfen açıklar mısınız kanser olan polip mi bendeki çok huzursuzum teşekkür ederim

1 Aralık 2019 17:28
Prof. Dr. Osman Şener
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

Gastroenteroloji uzmanınızla görüşmeniz daha uygun olur. Sağlıklar diliyorum.

2 Aralık 2019 14:43