HB
Soru Sahibi
30 Mart 2021 13:59

Çölyak hastalığı ve alerji bağlantısı

Hocam merhaba. Çölyak olduğum teşhisi kondu ve on gündür Çölyak diyetini sıkı şekilde yapıyorum. Normalde epey tatlı ve glütenli ürün tüketen biriydim ve on gündür elbette bunlardan kaçındım. Ancak mideme kramplar giriyor, glütensiz ekmekler mideme oturuyor ve aşırı rahatsız hissettiriyor. Uzun zamandır da aralıklarla kaşınıyorum. Dün tekrar doktora gittim ve Çölyak tanımın sıkıntılı olduğunu söyleyip bu sefer de genetik testi istedi. Bir doktor arkadaşım alerjinin araştırılmasının sağlıklı olabileceğini düşündü ve araştırırken size ulaştım. Alerji testi şu aşamada gerekli mi hocam? Bir yıldır kusmaktan, halsizlikten, bel ve omuz ağrılarından bıktım. Lütfen bir yol gösterin.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Osman Şener
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

Geçmiş olsun. Arzu ederseniz uygun bir zamanda sizi göreyim. Bilgi ve randevu almak için *** *** ** numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyorum.

1 Nisan 2021 21:33