UK
Soru Sahibi
15 Mayıs 2016 12:30

Çocuklarda Penis Problemi

Hocam Selamlar, 13 yaşında oğlum var. 4 yaşında sünnet oldu , sünnet doktoru oğluma ' mikro penis ' teşhisi koydu ve hormon tedavisi gerekir dedi, 5-6 yaşlarında hormonlarını kontrol ettirdik ama bozukluk çıkmadı.Bununla beraber testislerinde de büyüme çok az. Doğum sonrası rahatsızlığı nedeniyle ' mental retardasyon + epilepsi ' hastası, bu zamana kadar penis problemi ile tekrar ilgilenemedik , ne yapmalıyız ? Tşkler,

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Orhan Ziylan
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Oğlunuzun ergenlik dönemine giriyor olması gerekir. Erkek çocuklarda 13-14 yaşlarında testislerde ve peniste büyümenin başlaması kıllanmanın ortaya çıkması beklenir. Çocuğunuzun muayenesinde penis boyu ölçüldü ve normal değerlerle karşılaştırılarak küçük bulundu ise ve ergenlik ile ilgili değişiklikler başlamadıysa bir çocuk endokrinoloji uzmanına başvurmanız doğru olur.

15 Mayıs 2016 17:55