KN
Soru Sahibi
25 Mayıs 2016 11:42

çocuklarda kısa süreli basagrısı

yahya hocam merhaba.daha önce yazışmıştık siiznle.oğlum 4,5 yasında.ara ara basagrııs var.agrı öncesi sonraı sırası anormal hiçbir hareket yok.5 dakıkayı bulmuyor.bir kez ağrıyla kusma bir arada oldu.reflumuz var.zaman zmaan kusra.çocuk norolojıye 2 kez gititm hocam.kan testı fiizk muayene bir cok soru sonrası emar egg ye gerek yok dendi.kusma ve agrıyıda paylaştım onlarla.buna rağmen emar çekmediler.hocam daha ne yapmalıyım.göz ve kulatata sorun yok.sadece çocuk doktoruna gidip kan tetsı vermedim.demirimiz yüksek cıkmıs.225 giib bir değer.bazı değerlerde agrı yapabılıyormus.yada pspkolojık nedenler.tek çocuk kardeş yok.cok sosyal değiliz.arkadası yok.bir anne olarak ben yapmam gerekenı yaptım.iki kez çocuk norolojıye gititm.ama içim rahat dğeil.evhamımı yapıyorum bilmiyorum.evhamıma yenilip çocuğuma narkoz verilerek emar çektirerek üzmekte istemiyorum.zaten buna karar verecek merci çocuk norolojı.yorumunuzu tecrübenizi bekliyorum.eğer cocugumda beynınde cidid bir rahatsızlık olsaydı bir yıldır agrı dıısnda bayılma nöbet kasılma gibi anormal hareketler görüürmuyduk muhakkak.ben rahat değilim.bu evhammı bilmiyorum.evhamıma yenik düşüpte çocuğuma gereksız seylerde yaptırmak istemem ama tecrübelerinizle bana yardımcı oun yahya hocma neolur.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yahya Kemal Yavuz Gürer
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Nazlıhan hanım geçmiş olsun. Benim önerim çocuk nöroloji bölümünün önerilerine uymanız. Böyle bir durumda, hastayı görmeden yorum yapmak uygun olmaz. MR çektirmenin çocuğunuza zararı yok, anestezi almasında da sakınca olmaz. Ancak emin olmak için yapılması uygun olur. Zira bu yaşta yineleyen baş ağrılarında, beyinde kötü bir şeyin olmadığndan emin olmak gerekir diye düşünüyorum. Sağlıcakla kalın

25 Mayıs 2016 14:29