öi
Soru Sahibi
8 Nisan 2019 10:05

Çocuk Sağlığı

İyi Günler Hocam, İşitme engelli olduğum için internet üzerinden bilgi alabiliyorum. 1.5 yaşında çocuğum var. ayaklarına sıcak su döküldüğü için 2. ileri derece yanık oluştu. Bunun neticiesinde 10 gün antibiyotik kullandık. alerji yaptığı için boğazları kızardı. Bunun üzerine başka bir antibiyotik kullanmamız önerildi. Bir hafta da diğer antibiyotiği kullandık. Çok şükür çocuğum iyileşti. Daha önce bazı grip vakaları nedeni ile de doktor reçetesi ile de antibiyotik kullandık, kullanımlarımız bir haftayı geçmedi. Asıl sormak istediğim; bu kadar antiboyotik nedeni ile çocuğumun böbreklerine zarar vermesinden korkuyorum. Ası sıkıntı 30'lu yaşlarda çıkabiliyor deniyor. Hocam ne yapabilirim. Çocuğumun sağlığını önemsiyorum, ilerki yaşlarda sıkıntı yaşamasından korkuyorum. Konu hakkında yardımlarınızı arz ederim. Tşkkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Yrd. Doç. Dr. Murat Cömert
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Geçmiş olsun. Kullandığınız antibiyotiklerin zarar vermesinden ziyade, gerekli olup olmadığı sorulmalı. Kullanılan bi ilacın 30 lu yaşlarda problem çıkarması gibi bi durum söz konusu değildir. Saygılar.

10 Nisan 2019 17:30