KA
Soru Sahibi
28 Şubat 2018 06:50

Çocuğumun sorunları

Benim oğlum 2,5 yaşında ve aşırı derecede tablet ve telefon bağımlısı biliyorum bizim hatamız ve çok pişmanım artık krizlere girmeye başladı gece yarıları kalkıp ağlıyor tablet ve telefon için konuşmuyorda anne bile demiyor dikkati çok dağınık doğduğundan beri dikkat dağınıklığı var çocukta bunu farkediyorum şiddete çok meğilli babasına ve bana en ufak birleyde vurup saldırıyor bazen onunla oyun oynamaya çalışıyoruz o eline bir araba alıyor biz bir tane alıyoruz ama oynayamıyoruz itip kaktırıp oyunu bozup bir anda sinirleniyor dikkatini toplayamıyoruz ne yapmamız gerekiyor

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Ayşe Hanım, Çocuğunuzun yaşı göz önüne alındığında özellikle dil gelişiminde bir gecikmeden söz etmek mümkün. Ayrıca işbirliğine girmeyecek kadar dikkat problemi olduğundan bahsetmişsiniz. Benim öncelikli tavsiyem, en kısa sürede bir uzmandan yardım almanız. Çocuğunuzun gelişimsel değerlendirmesi ışığında uygun yaklaşımların belirlenmesi daha doğru olacaktır.

5 Mart 2018 11:54