AD
Soru Sahibi
24 Ekim 2011 15:24

Çocuğum paylaşmayı bilmiyor.Ne yapabilirim?

Merhaba.5 yaşında bir kızım var.Anasınıfına gidiyor.(tek çocuk)Paylaşmayı bir türlü sevdiremedik ne yapabiliriz.Bir şey aldığımızda onlara vermicem kimseye vermicem gibi sözler söylüyor lütfn yardımcı olun.Onlar dediği ise kuzenleri.Çok zorlanıyoruz.

1 cevap
Cevaplar (1)

Anasınıfda arkadaşlarıyla birşeyler paylaşması gerektiğini öğretmeninden destek alarak sağlamaya çalışabilirsiniz ve sevdiği şeyden mahrum bırakmak etkili olacaktır. .•Ona koyduğunuz sınırlar konusunda kararlı ve tutarlı olun. •İyi davranışlarını övün, takdir edin. •Onu başkalarının yanında eleştirmeyin. •Doğru ve yanlış davranışların neler olduğunu öğretin. •Oyun sırasında kurallara uymasını isteyin. 5 yaş çocuğu büyüdüğünü düşünür ve şu anda siz paylaşmak la ilgili olan konularda onun dikkatini çektiğiniz için sizinle bir inatlaşma içine giriyor. Bu konularla ilgili yoğun endişeleriniz devam ettiği taktirde bir psikologla görüşmenizi tavsiye ederim.

24 Ekim 2011 16:13