İA
Soru Sahibi
9 Eylül 2021 17:35

Ck ck-MB yüksekliği

Merhaba hocam ben 21 yaşında bir kızım korona geçirdim göğüs ağrısı başladı acile gittim kalp krizinden şüphelenildiği için ekg ve kan testi yapıldı değerler normal dendi ama yine de bi kardiyologa görünmemi istediler daha sonra ağrım geçmeyince tekrar acile gittim ve iğne yaptılar bacağım çok kasıldı iğne yapıldıktan sonra ertesi gün kardiyologa gittim eko ekg ve kan testleri yaptılar kan testlerinde troponin alt ast normal çıktı ck 2000 Li çıktı ck mb 89 çıktı kalple ilgili bi sorunum olmadığını kas yıkılımı olduğunu söylediler iğneden dolayı bu değerler yükselmiş olabilir mi sonradan normale döndü bu değerler

1 cevap
Cevaplar (1)

evet enjeksiyon kas yıkımı yapar enzim yüksekliğinin sebebiş o kas ağrıları korona ile ilgili parol en standart ama yetmezse diğer NSAID (biprofenid) alabilirsiniz

24 Eylül 2021 10:48