26 Nisan 2017 19:25

Cinsel Hissizlik

İyi günler doktor hanım. Benim sorunum şöyle; vajinama dokunduğumda, parmağımı soktuğumda ya da penetrasyon sırasında hiçbir şey hissetmiyorum. Kulağım neyse vajinam da o benim için. Klitorisime dokunduğumda da hiçbir şey hissetmiyorum. Erkek arkadaşıma karşı cinsel istek duyuyorum bunda problemim yok ancak daha önceki ilişkimde yaşadığım cinsel birlikteliklerden hiç zevk almadım. Bu yüzden aynı şeyi yaşarım korkusuyla yaklaşamıyorum. Ben de diğer kadınlar gibi normal olmak istiyorum. Kendimi ucube gibi hissediyorum. O kadar mutsuzum ki. Çözülebilecek bir problem midir bu? Yoksa hayatım boyunca böyle mi kalacağım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ayla Üçkuyu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Ülkü hanım bu sorununuz için bir hekim-cinsel terapist tarafından muayene olmanızı öneriyorum. Cinsel organlar üzerinde dokunma duyusu kaybı olup olmadığı araştırılmalı, anatomik yapı ve hormonal durum değerlendirilmelidir. Cinsel yanıt döngüsü detaylı olarak analiz edilmelidir. Bu esnada size verilecek cinsel bilgilendirme ışığında alacağınız cinsel terapi programından kesinlikle fayda göreceksiniz. Yeterince çaba harcandığında her sorunun çözümü vardır. İyi günler dilerim.

5 Mayıs 2017 10:09