AA
Soru Sahibi
17 Ekim 2020 21:41

çene kemiğine kaynamış diş çekimi

Hocam iyi günler. Hocam 4 yıl önce annem diş çekimi için bir acil diş hekimine gitmişti, acildeki hekimde diş çekiminde baya zorlanmıştı hatta çekim sonrası annemin üst çene kemiğinde kırık oluştu. Daha sonra annemin çekilen dişinin çene kemiğine kaynamış olduğunu öğrendik. Hocam benim de çekilme ihtimali olan kanal tedavisi olmuş apseli bir dişim var, tedavi için size görünmek istiyorum hocam. Eğer çekilmesine karar verilirse dişimin çene kemiğine kaynamış olup olmadığı çekimden önce anlaşılabilen bir durum mudur, eğer kaynamışsa çekimi çok mu zor olur hocam. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ederim hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)

Abdullah bey merhaba, Öncelikle çok geçmiş olsun. Dişler zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı çene kemiğine kaynayabilir, biz buna tıp dilinde ankiloze diş diyoruz. Çekim öncesinde klinik muayene ve röntgen ile tespit edilebilir. Kaymışsa ona göre çekim işlemi yapılır zor olmaz. Endişe etmeyin, yardımcı oluruz. Selamlar *** *** ** 07 Atabek Diş Merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

23 Ekim 2020 11:02