YE
Soru Sahibi
31 Ağustos 2015 12:30

Çene Geriliği

Merhaba Doktor Bey, 26 aylık bir oğlum var. Yaşadığımız şehir olan Kastamonu'daki diş doktoru ve çene cerrahı oğlumun alt çenesinin geride üst çenesinin ise ileride olduğunu ama bu yaşta yapılabilecek bir şey olmadığını söylediler. Doktorumuzun biri 6-7 yaşlarında diğeriyse 10-12 yaşlarında tedavi edebileceği söylendi. Açıkçası oğlumun hipospadias sorunu vardı o zamanda erken gibi benzer şeyler söylemişlerdi ama İstanbul'da iyi bir hastanede bu konunun uzmanı bir profesöre götürüp bu sorunu çözüme kavuşturmuştuk. O yüzden bu işin uzmanı olan size sormak istedim. Tabi ki muayene etmeden net bir şey söylemenizi beklemiyorum ama teorik olarak bu yaşta alınması gereken bir tedbir ya da yapılması gereken bir tedavi var mı? Var derseniz bir randevu oluşturup gelmeyi düşünüyoruz. Saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Dt. Yavuz Aslan
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

İki yaşındaki çocuğunuzun henüz süt dişlerinin tamamı bile çıkmamış olabilir. Büyüme ve gelişmenin takibi için, çocuk doktoruna kontrole götürür gibi çocuk dişhekimine de kontrole götürmeniz yararlı olabilir.

3 Ekim 2015 16:05