AA
Soru Sahibi
20 Şubat 2017 11:00

ÇENE EKLEM RAHATSIZLIĞI

ACİL Asude hanım iyi günler Benim eşim 36 yaşında 4 ay önce üst çeneden kulağa yakın yerde tikirdi sesler geliyordu tabi dişlerinde eksikliği devlet hastanesinde 15 adet dişi yapıldı takıldı kaplama yapıldı Bir de dolguları yapıldı üst çeneden gelen Tıkırtı sesleri kesildi Bir ay oldu dişler yapılalı ve sol dizinde Ağrı başladı yurumede zorluk çekiyor.Fizik Tedavi uzmanına gittik bir şey çıkmadı sonra ağzından Yemek yiyemez oldu ağzını açamaz oldu kulak-burun-boğaz gittik o da bizi Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hastanesi çene cerrahına gönderdim orada film çekildi ve ardından protetik servisine gönderdiler orada dişlerin yani yapılan dişlerin iyi olmadığını ve kas gevşeticilerin geçmezse dişlerin sökülüp tekrardan yapılmasının söylediler Tilcotil ilaç verdiler ve ön tanı MİYOSİTİK TME DENDİ eşim şu anda ağzını tam açamıyor ilaçla gecmezse dişler yeni yapılacakmış ama daha iki ay kadar oldu yeni yapıldı birde plak ta takilacskmis birde eşim epilepsi hastası dişlerin sökülüp yeni den takılması sakıncalı olurmu ne yapmalıyız ne önerirsiniz saygılar başarılar dilerim

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Asude Yılmaz
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba...Bahsettiğiniz durumda, yenileme kararından önce, yapılan protezlerin bir protez uzmanı tarafından değerlendirilip, gerekiyorsa ağız içinde düzenlenmesi yoluna gidilebilir. Etken bulunup ortadan kaldırılmadıkça, sorununuz devam edecektir, çene eklemi rahatsızlığınız ve protezleriniz konusunda muayene etmeden yeterli yorum yapmam mümkün olmamakla birlikte, mutlaka bir protez uzmanı tarafından değerlendirilmesini önerebilirim.Geçmiş olsun, sağlıklı günler...

20 Şubat 2017 14:37