as
Soru Sahibi
4 Temmuz 2017 01:42

cene ameliyati

Meraba kolay gelsin . Benim alt cene ameliyati olmam gerekiyor. Sigorta karsiliyor mu ucret ne kadar bilgi almak istiyorum. Alt cenem sola dogru 4milim falan kayik. Fakultede bu ameliyati yapmadiklarini soylediler ve gitgide agrilarim artmaya basladi. Yemek yiyemez hale geldim neredeyse.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Sadi Memiş
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Öncelikle geçmiş olsun. Yaşadığınız sıkıntı ile ilgili olarak radyografik ve klinik muayeneyi kapsayan detaylı inceleme yapılıp sonra hangi cerrahi prosedürün uygulanması gerektiğine karar verilmelidir. Bu durumda eğer ortognatik cerrahi dediğimiz çenelerin birbirlerine ve kafa tabanına göre durumlarını ve konumlarını düzelten cerrahi işlemler uygulanacaksa genel anestezi olanağı olan bir hastahanede ameliyat olmanız gerekecek. Ayrıca çenelerde asimetriye sebep olan bazı patolojik durumlarda açık eklem cerrahisi de gerekmektedir. Öncelikle teşhis konulmalı sonra tedavi planı oluşturulup fiyat bilgisi alabilirsiniz. Başvuru yapacağınız hastahanelerin sigorta kurumunuzla olan anlaşmasına bağlı olarak değişik tedavi ücretleri ile karşılaşmanız mümkün. Tekrar çok geçmiş olsun....

12 Temmuz 2017 17:10