GA
Soru Sahibi
31 Ağustos 2016 03:41

Çene agrısı

Merhaba hocam bir kaç gündür sol çene eklemimde agrı var.Bu ağrı sadece çiğneme sırasında uzun süre ağzım kapalı kaldıgında açtıgımda çıkıyor.Nefes alma ,yutkunma ,duruşta kayma vb.durumlar yok.Kulagıma ellediğim de çıt sesi de gelmiyor.Sizce ne yapmalıyım?Nette ödem sökücü ilaç kullanın yazıyor öneriniz var mı?Kaç gün beklemeliyim geçmezse doktora gitmeliyim?Dişçiye mi muane olmalıyım?Acil cvbınızı bekliyorum çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Sevgen Eralp
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba, Çene eklem ağrıları çok daha önceden başlamış bir çene eklem rahatsızlığının belirtisidir genelde. Mutlaka tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Semptomsuz başlayabilen çene eklem rahatsızlıkları ağrıyla iyice kendini belli eder ve sonrasında ağız açmada problemler yaşamaya başlarsınız. Hayat kalitenizi oldukça düşüren bir rahatsızlıktır. Muayene etmeden bir ilaç önermek veya egzersiz vermek doğru değildir. Kısa zaman içinde mümkünse bir protez uzmanına muayene olmanız daha doğru olacaktır.

31 Ağustos 2016 14:33