ÇÇ
Soru Sahibi
19 Şubat 2020 14:35

Çektirdiğim dişim sürekli apse yapıyor. Neden?

Merhaba. Uzun zamandır çektirmekten korktuğum, ciddi derecede madde kaybı olan dişimi bir ay önce çektirdim. Sonrasında iltihaplandı ve doktor antibiyotik verdi. Ama o gün bugündür iltihap ve ağrı geçmiyor. Sürekli yeniden apse yapıyor. İçinde kök mü kalmıştır, sorun ne olabilir ve benim ne yapmam lazım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Namık Kemal Ayhan
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Merhaba Düşüncenizde haklısınız , o bölgeden ayrıntılı bir röntgen çekilerek içerideki parça tespit edilerek hassas bir şekilde temizlenmeli . Bazen yandaki dişlerde bu tip soruna neden olabiliyor, buda göz önüne alınmalı . Geçmiş olsun

21 Eylül 2020 11:37