ea
Soru Sahibi
15 Nisan 2018 17:36

cekilen dis bolgesi iltihabi

Merhaba hocam.4 ay once ust azi disimden kanal tedavisi oldum fakat agrilarim devam edince cektirmek zorunda kaldim. Cekim cok zor oldu ve icerde kucuk bir parca kaldi . Doktorum antiyotik olarak etotio ve sef1 yazdi bir hafta kullan gel dediilacimi kullanali 4 gun oldu .suan cekilen bolgede yogun iltihap var ve agzimda kotu bir tat var ne onerirsiniz agrilar geceleri uykudan uyandiriyor aydinlatirsaniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, diş çekimi sonrası yaklaşık 4-5 gün sonra başlayan şiddetli ağrı, ağız kokusu ve diş çekilen bölgede şişlik ' Alveolit ' veya 'Kuru Soket' dediğimiz çekim bölgesinde iyileşmenin oluşamama problemidir. Hekiminiz sonraki randevunuzda yapacağı muayenede Alveolit tanısı koyarsa Alveolit'e özgü tedavi uygulayacaktır. Geçmiş olsun.

15 Nisan 2018 18:34