27 Şubat 2014 09:45

ÇARPINTI HİSSİ

hocam merhabalar ben 33 yaşında 3 çocuk annesi ev hanımıyım benim kalbimde bazen duraklıyormuş ve tekrardan atıyoyormuş gibi oluyor nabzımı ölçtüğümde 70 lerde çıkıyor 2 ay önce kardiyolojiye gittim eko ekg ve sintigrafi yapıldı sonuçlar temiz çıktı 5 yıl önce 3 yıl panik atak tedavisi gördüm fakat bu dediğim şikayet olduğunda midemdede gaz varmış yada midem sıkışıyor ve heyecanlanıyormuş gibi oluyorum tekrar kardiyoloğa gitmem gerekiyormu yoksa mideyle ilgili bir sorunmu yardımcı olursanız çok sevinirim...

1 cevap
Cevaplar (1)

Ekstra atım tarifliyorsunuz. Yani normal nabzın arasına kalpte farklı bir odaktan uyarı girmesi ve bu uyarı nedeniyle normal ritmin daha uzun süre bekleyerek önceki ritmine devam etmesi. Önemli olan bu ekstra atımların sıklığı, dakikada 6-8 den fazla oluyorsa veya baş dönmesi göz kararması tedavi gerekir. Bol sıvı alın çay ve kahveyi almayın.

28 Şubat 2014 21:08