DC
Soru Sahibi
29 Şubat 2020 19:47

Burun bt sonucum

Merhabalar bir burun btsi çektirdim ve sonuçlar bu sekilde. Acaba sorun varmı nefes almakta zorlaniyorum. Bana bu sonucun ne ifade ettiğini söyleyebilir misiniz ? Frontal sinüs havalanması normaldir. Sağ ethmoidal sinüs havalanmaları normaldir. Sol ethmoidal sinüs havalanmaları normaldir. *Sfenoid sinüs havalanmaları normaldir. Solda anterior klinoid proces pnömatizedir. Sağ maksiller sinüs havalanmaları normaldir. Sol maksiller sinüs havalanmaları normaldir. Bilateral osteo-meatal kompleks açıktır. Bilateral orta konka normaldir. *Bilateral alt konka hafif hipertrofik görünümdedir. *Nazal septumda hafif sağa doğru deviasyon mevcut olup nazal kemik septumdan sağ nazal boşluğa doğru uzanım gösteren 6 mm çaplı kemik spur izlenmektedir. Kesitler dahilinde sağ maksiller kemik yapıları, sol maksiller kemik yapıları, frontal kemik yapıları normaldir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ayşe Karakaya
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhabalar tomografi yorumu önemli ancak muayene etmeden ve tomografinin görüntülerini görmeden birşey söylemek çok doğru olmaz

2 Mart 2020 00:02